Shendetesi

Frutat dhe perimet qe mund te hahen me lekure dhe jane shume te dobishme

Nje liste me frutat dhe perimet qe mund ti konsumojme pa ja hequr lekuren.

Për të shtuar sasinë e vitaminave në trupin tonë është e shëndetshme që disa prej frutave dhe perimeve që konsumojmë ti hamë me lëkurë. Ja cila janë ato më të dobishmet:

  • Patëllxhani

Në lëkurën e errët të patëllxhanit janë zbuluar përbërës të cilat kanë një efekt të fuqishëm antioksidues që ndihmon, ndër të tjera në forcimin e sistemit tonë kardiovaskular.

  • Kastraveci

Lëkura e kastravecit përmban disa fibra të cilat na japin disa benefite si: pastrimin e traktit digjestiv, parandalimin e kapsllëkut, na jep një dozë të mirë të vitaminës K, thelbësore për forcimin e kockave dhe për të nxitur rritjen e qelizave.

  • Patatet

Lëkura e patates përmban lëndë ushqyese thelbësore të tilla si vitamina C, vitamina B dhe minerale të tilla si kalium, magnez, hekur dhe fosfor. Lëkura e patates është e pasur me fibra, përmirëson tretjen dhe mund ta konsumojmë të gatuar, të pjekur ose të gatuar në avull, në mënyrë që të mos humbasë asnjë nga vetitë e saj.

  • Karrotat

Lëkura e karrotës përmban praktikisht të njëjtat lëndë ushqyese si mishi që përmban në vetvete, por ka një përqendrim më të lartë të saj në lëkurë.

  • Bananet

Lëkura e bananes ka më shumë vitaminë C dhe kalium sesa brenda. Është gjithashtu e pasur me vitamina A, D dhe fosfor.  Mund ta shtoni në smoothie, ëmbëlsira dhe biskota për të përfituar nga të gjitha benefitet e saj.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close