Bota

Rome, autobusi perplaset me pemen, 29 persona ne spital

Një autobuz linje plot me pasagjere është përplasur rëndë me një peme në Romë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 09:00 në rrugën “via Cassia”. Policia tha se 29 persona kanë mbetur të plagosur nga të cilët 9 janë në gjëndje të rëndë shëndetësore.

Ndonëse policia shkoi shpejt në vendngjarje, ende nuk ka një komunikim zyrtar mbi shkaqet e këtij aksidenti të rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close