Lajmi i fundit

KED dërgon në Kuvend 4 emra për 2 anëtarë të Kushtetueses

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi dërgoi sot në Kuvend katër emrat e kandidatëve nga të cilët do të zgjidhen dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese.

 

Katër kandidatët janë Elsa Toska, Besnik Muçi, Arta Vorpsi, Fiona Papajorgji.

Gjykata Kushtetuese aktualisht është me vetëm një anëtarë, Vitore Tushën e cila ka kaluar me sukses procesin e Vettingut.

 

 

Anëtarët e tjerë u shkarkuan nga KPK ose dhanë dorëheqje përpara nisjes së Vettingut.

 

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close