Bota

Ishin të njohura qëndrimet e tij kundër Kosovës, Trump: Pse e shkarkova Bolton!

Presidenti amerikan Donald Trump, informoi publikun për shkarkimin e këshilltarit John Bolton.

Shkarkimi i tij është pritur mirë nga shqiptarët, për shkak të qëndrimeve të kaluara të Bolton, kundër pavarësisë së Kosovës.

“E informova John Bolton mbrëmë se shërbimet e tij nuk janë më të nevojshme në Shtëpinë e Bardhë. Unë nuk jam pajtuar me shumë nga sugjerimet e tij, ashtu si edhe të tjerët në administratë, dhe prandaj i kërkova John për dorëheqjen, e cila më është dhënë këtë mëngjes. Falënderoj John shumë për shërbimin e tij. Unë do të emëroj një këshilltar të ri të sigurisë kombëtare javën e ardhshme.”

Ka qenë ky mesazhi zyrtar në Twitter i Presidentit Donald Trump, pak çaste më parë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close