Lajmi i fundit

E FUNDIT/ Seanca maratonë për ish-ministrin, kur do të jepet masa

Seanca e sotme ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka zgjatur me orë të tëra, e ndërsa ajo u ndërpre për pak minuta pak kohë më parë, mësohet se Gjykata ka vendosur shtyrjen e saj deri në datë 19 Shtator në orën 09:00.

Mësohet se në këtë seancë do të jepet edhe masa për ish-ministrin, ndërsa gjithashtu do të shprehet edhe mbrojtja e Jaeld Çelës.

Kujtojmë se seanca e sotme ka zgjatur për rreth 7 orër ndërsa është shoqëruar me deklarata dhe dhe akuza të dryshme.

Tahiri ka përmendur në sallën e gjyqit shpenzimet e qeveritarëve të cilat janë komentuar gjerësisht ditë e fundit, por pa preferuar të përmendte emra.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close