Lajmi i fundit

Rama shemb digën në kanionin e Holtës, pyetje publike: Po në Valbonë pse nuk shemben HEC-et?!

Qeveria ka vendosur shembjen e diges se HEC-it te ngritur ne kanionin e Holtes. Lajmi eshte bere publik nga kryeministri Edi Rama me ane te nje njoftimi dhe fotove te publikuara ne faqen e tij zyrtare.

Qytetaret duket se e mirepresin kete lajm, por pyetja publike per kryeministrin ne kete rast do te ishte: Pse per Holten vepruar ne kete menyre dhe per Valbonen Jo?

A eshte Valbona me pak e bukur se Holta? Edhe ne Valbone digat ishin ne fazen e ndertimit ne kohen qe plani per shkaterrimin e lumit u publikua dhe u kundershtua nga banoret e zones te cileve u jane falsifikuar firmat.

Me poshte publikimi i Rames:
Bukuria e magjishme e kanionit të Holtës nuk mund të preket dhe nuk do të preket🤚

Për ne PO-ja është PO👍 dhe JO-ja është JO👎

Dhamë fjalën publikisht që JO, ky HEC nuk do të ndërtohej aty dhe PO, ky HEC nuk do të ndërtohet aty😁

Themi atë që bëjmë dhe bëjmë atë themi🤝 Duhet vetëm pak më shumë durim në përgjithësi, ju lutem🙏

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close