Politika

Aktorja ia plas Ramës publikisht: S`kam thënë të shembet Teatri

Kryeministri Edi Rama ka cituar një tjetër aktore, që sipas tij është pro për shembjen e teatrit dhe ndërtimin e një Teatri të ri Kombëtar. Rama citoi aktoren nga Kosova Ilire Vinca, ku kjo e fundit deklaronte se ishte pro shembjes së teatrit dhe ndërtimin e një teatri të ri Kombëtar, i cili do të ishte risi për audiencën.

Në postimin e kryeministrit ka komentuar vetë aktorja. Ilire Vinca shkruan se këtë mendim nuk e ka dhënë për Teatrin Kombëtar, kurse shton se mund të jetë keqkuptuar.

“I nderuar Kryeministër Rama, më vjen shumë keq, por me duhet ‘ju informoj që këtë mendim, nuk e kam dhënë për Teatrin Kombëtar. Është hera e dytë qe po ndodh ky keqkuptim, ndaj më duhet të sqarohem. Ju falemnderit”, shkruan aktorja.

Komentit të aktores Vinca i përgjigjet Rama, i cili thotë se emrin e saj ia ka propozuar stafi i medias dhe se më herët kishte gjetur një citim të tillë nga aktorja. Rama shton se Ilire Vinca mund të ketë ndryshuar edhe mendje dhe se është e drejtë e saj ta bëjë këtë gjë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close