Lajmi i fundit

Ambasadori i ri gjerman, takimin e parë e bën me Bashën

Vizitën e tij të parë, pas dorëzimit të letrave kredenciale, ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë e ka bërë në selinë blu.

Ambasadori Peter Zingraf ka shkuar mesditën e sotme në zyrën kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Takimi ka nisur rreth orës 12:00.

Duket se mbështetja gjermane për Partinë Demokratike dhe opozitën do të vazhdojë, nisur edhe nga fakti që vizita e parë e ambasadorit të ri gjerman bëhet në zyrën e Lulzim Bashës, kreu i opozitës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close