Lajmi i fundit

Dosja 184/ Krimet e Rënda shpallin mos kompetencë, hetimi kalon në Prokurorinë e Dibrës

Prokuroria e krimeve të rënda shpall mos kopetencën për dosjen 184, duke e derguar atë ne institucionin e akuzes Dibër. Zyrtarisht krimet e renda nuk reagojnë për këtë çeshtje.

Ndërkohe arsyeja e mos kopetences është për faktin se nuk kemi të bëjmë me grup të strukturuar kriminal. Burime bëjnë të ditur se akoma në prokurorinë e Dibres nuk është caktuar prokurori qe do të merret me këtë çeshtje.

Drejtuesja e prokurorisë së Dibrës Esmeralda Cami ka lidhje me njerin nga personat nën hetim dhe per këtë arsye se ka marrë si çeshtje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close