Aktualitet

Stuhia në Durrës shkakton përplasje makinash dhe dëme të mëdha

Pasditen e sotme një stuhi e fortë ka goditur qytetin bregdetar të Durrësit e shoqëruar me erë dhe reshje shiu.

Stuhia ka shkaktuar dëme të mëdha përfshiorë edhe aksidentin ku një makinë u përplas me një motorcikletë e për pasojë mbeti i plagosur drejtuesi i mjetit.

Një incident tjetër ka ndodhur ku era e fortë ka rrëzuar skelat e vendosura në shkollën 9-vjeçare “Jusuf Puka”, në të cilën ka nisur rikonstruksioni 10 ditë më parë.

Skelat janë rrëzuar thuajse të gjitha por fatmirësisht,  në kantierin e ndërtimit nuk kishte punëtorë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close