Aktualitet

Ndarja nga jeta e regjisorit Gjergj Xhuvani, Rama: S’kam fjalë (FOTO)

O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit? Sa shumë gjëra për të thënë e…

Gepostet von Edi Rama am Mittwoch, 14. August 2019

Kinematografia shqiptare mori një goditje të rëndë ditën e sotme. Skenaristi dhe producenti i famshëm Gjergj Xhuvani u nda nga jeta në moshën 56-vjeçare. Për ndarjen nga jeta të Xhuvanit ka reaguar edhe Kryeministri Rama, i cili me anë të një statusi në “Facebook”, shkruan:

“O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit. Sa shumë gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment…

Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjisori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri

S’kam fjalë…”, e mbyll postimin e tij Edi Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close