Aktualitet

Kush është “killeri” shkodran që u kap mbrëmë në Tiranë

Policia arrestoi mbrëmë një 28 vjeçar të rrezikshëm nga Shkodra, i cili kishte ardhur në kryeqytet për të kryer një vrasje.

Policia bëri me dije se i kapi atij edhe një armë, me të cilën do të bënte vrasjen.

I arrestuari në flagrancë është Sadetin Erkoçeviq dhe ishte në listën e 31 personave më të kërkuar në vend pas vrasjes që kishte kryer në vitin 2014″

Një vit e gjysmë më parë gjykata kishte dhënë 20 vite burg ndaj tij për veprën penale “Vrasje me dashje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje te armeve e municioneve luftarake”.

Më datë 10.05.2014, në një lokal me muzikë live, autori Sadetin Erkoçeviq ka vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin I.Y. dhe ka plagosur një tjeter

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close