Aktualitet

Drogë, armë e municione, kapen 2 vlonjatët, nën hetim 2 kryepleqtë

2 persona janë vënë në pranga dhe tjetër është shpallur në kërkim për shkak se kultivonin lëndë narkotike në fshatin Aliban pranë Novoselës. Gjatë kontrollit të urshtruar në banesën e njërit prej tyre policia gjeti dhe sekuestroi 13 kilogramë lëndë narkotike kanabis, një armë zjarri automatik dhe 30 fishekë.

Në pranga ranë A. L., 44 vjeç banues në fshatin Mifol dhe Th. N., 53 vjeç, banues në fshatin Aliban.

Gjatë aksionit u vunë nën hetim edhe 2 kryepleq fshatrash, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close