Lajmi i fundit

Përfshihet nga flakët mali i Borshit, sipërfaqe të tëra nën pushtetin e zjarrit

Një zjarr masivë ka përfshirë sipërfaqe të mëdha pyjore në malin e Borshit mbrëmjen e sotme.

Zjarri gjendet në kullotat midis Borshit edhe Piqerasit. Për shkak të terrenit është e vështirë që atje të shkojnë mjetet e zjarrëfikëses. Shkak për këtë zjarr është bërë djegia e kullotave nga vetë banorët e zonës, thonë burime për Faxweb.al

Ndërkohë nga ana tjetër, sipas burime flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsideueshme ndërsa nuk raportohet se mund të rrezikojë ndonjë banesë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close