Aktualitet

Aksi Fushë Krujë-Thumanë bllokon veriun, radhë kilometrike makinash

Fluksi i madh i pushuesve, vecanerisht i atyre që kanë hyrë nga Kosova, kanë shkaktuar trafik të rënduar në aksin rrugor Fushë Krujë – Thumanë.

Në këtë aks, vargu i automjeteve shkon në rreth 1 kilometër, dhe kjo situate per fat te keq po vazhdon prej disa ditesh. Trafiku i rënduar është në të dy korsitë.

Për të lehtësuar qarkullimin, janë të pranishëm edhe punonjës të policisë rrugore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close