VIP

Zbulohet kush do e zëvendësojë Ilda Bejlerin në Supersport

Ilda Bejleri ka vendosur të largohet nga Supersport pas 11 vitesh karrierë si gazetare sportive dhe u tha se arsyeja e largimit ishte një sherr me Dritan Shakohoxhën.

Në një intervistë për “Pushime on Top”, Dritan Shakohoxha u shpreh se ka qenë ai i pari që e ka punësuar Ilda Bejlerin në televizion bashkë me djemtë e stafit dhe ishte po ai që i dha lajmin e largimit nga puna moderatores.

Pas kësaj deklarate, Ilda reagoi ka reaguar me një foto të postuar nga pushimet në Greqi ku i drejtohet Shakohoxhës. “Nga puna të heqin e të marrin pronarët, jo komentatorët e ndeshjeve”, shkruante Ilda.

“Bordo.al” bën të ditur se Ildën në “Zona Gol”, do e zëvendësojë pasi Glendi Tafaj, ish futbollist e aktualisht një ndër gazetarët më të njohur. Drejtuesit e Supersport kanë menduar se ishteka ardhur koha që Glendi gjithë informacionin si futbollist dhe gazetar profesionist t’ja përçojë publikut nga studio e emisionit dhe jo më nga terreni.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close