Sport

Roma e gatshme të transferojë mbrojtësin e Juventus

Skuadra e Romës është shumë pranë transferimit të mbrojtësit juventin Daniele Rugani.

Rugani aktivizohet në qendrë të mbrojtjes, pikë e cila synohet të përforcohet nga trajneri.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, Roma ka marrë aprovimin e Rugani, gjatë së shtunës, dhe tashmë mbetet vetëm marrëveshja midis klubeve.

Kryeqytetasit italianë synojnë transferimin e lojtarit në formë huazimi, me obligim për blerje, për shumën e 25 milionë eurove.

25 vjeçari pritet të fitojë një pagë prej 3 milionë eurove në sezon, tek ekipi “verdhekuq”.

Dy skuadrat kanë arritur edhe një marrëveshje tjetër gjatë kësaj merkatoje, kur shkëmbyen Leonardo Spinazzola me Luca Pellegrini.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close