Soft

Parashikimi, zbuloni si do të jetë moti nesër

Vendi vazhdon të jetë në ndikimin e masave ajrore të ngrohta.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se reshje shiu nuk pritet që të ketë, ndërsa temperaturat do të jenë të larta.

Parashikimi i motit:

RESHJET

Nesër (e hënë, dt.12) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë, dt.12) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 24 / 34 °C

në vendet e ulëta: 22/ 38 °C

në vendet malore: 16 / 32 °C.

ERA

Nesër (e hënë, dt.12) era do të fryjë e lehtë deri mesatare në gjithë vendin.

loading...
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close