Ekonomia

Nuk lëshoi kuponin ne Tiranë, 150.000 lekë gjobë ndaj hotel Rogner

Kontrolli tatimor është ndalur diten e sotme edhe tek një prej hoteleve më të njohura në Tiranë, tek “Hotel Rogner”

Hotel Rogner disponon 178 dhoma dhe mësohet se në momentin e kontrollit të zëna ishin 72 dhoma, nga të cilat rezultoi se për 7 prej tyre nuk ishte lëshuar kupon tatimor.

Për këtë arsye inspektorët tatimorë e kanë gjobitur këtë subjekt me 150.000 lekë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close