Lajmi i fundit

Rivali i Arta Markut për kryeprokuror, Olsian Cela kalon me sukses vettingun

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka konfirmuar në detyrë kandidatin për kryeprokuror, Olsian Çela, i cili aktualisht ushtron detyren tek krimet e renda.

Vendimi eshte pritur me duartrokitje nga kolegët e Çelës. Prokurori doli para komisionit të vettingut më 19 korrik.

I shortuar me përparësi për shkak të kandidimit Çela, u verifikua për të tre kriteret pasurinë, integritetin dhe aftësisë profesionale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close