Bota

Boris Johnson vendoset kryeministri i ri i Britanisë së Madhe

Boris Johnson është zgjedhur si kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, pas dorëheqjes së Theresa May.

Johnson ka falënderuar anëtarët e partisë që e zgjodhën në këtë detyrë.

Johnson ka falënderua Jeremy Hunt, për garën brenda partisë Konservatore britanike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close