Ekonomia

Rama paralajmëron bizneset: Regjistrohuni, pasojat do të jenë të rënda

Kryeministri Edi Rama u ka bere thirrje bizneseve që të regjistrohen dhe të lëshojnë kupona tatimore, sepse pasojat ligjore janë të rënda.

Ai u ndal te operacioni kundër informalitetit i cili ka nisur të zbatohet me kontrolle intensive në terren.

Rama paralajmëroi zero tolerancë për abuzuesit, ndërsa publikoi foto nga bizneset të cilave u është bllokuar aktiviteti.

“Stop informalitetit. Vijon në gjithë territorin kontrolli dhe bllokimi i subjekteve abuzuese. Regjistrohuni dhe lëshoni kuponin, sepse pasojat ligjore janë të rënda. Zero tolerancë”, u shpreh Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close