Lajmi i fundit

Protesta në Astir, pritet ndërhyrja e FNSH

Banorët e Astritit kanë dalë sërish në protestë në mbrojtje të banesave të tyre qe parashikohet te shemben si pasoje e projektit te unazes se madhe.

Pranë tyre kanë shkuar edhe nënkryetari i LSI-sët Petrit Vasili, ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari dhe ish-deputeti demokrat, Klevis Balliu.

Në terren kanë zbritur forca të shumta policie, ndërsa pritet edhe ndërhyrja e FNSH-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close