Lajmi i fundit

PS kërkon nga Gjykata rishqyrtim edhe për kryebashkiakun e Vorës

Partia Socialiste sapo dorëzoi në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e Agim Kajmakut si Kryebashkiak të Vorës.

Sipas burimeve, ashtu si edhe për Durrësin, kërkesa është dërguar me firmën e kryetari të PS-së, Edi Rama.

Ndërkohë, hedhja e shtortit pritet të bëhet të hënën e ardhshme për të caktuar gjyqtarin e çështjes.

Pak ditë më parë, gjyqtarja e Tiranës, Arjana Gunbardhi nuk e konfirmoi Kajmakun, duke shpallur moskopetencë e duke ia kaluar Gjykatës Administrative

Tashmë që kërkesa bëhet nga Rama e jo nga vetë kandidati, jep mundësinë për rigjykim dhe konfirmim në detyrë të Kajmakut.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close