Lajmi i fundit

Ngjela paralajmëron fundin e procesit ndaj Ramush Haradinajt

Spartak Ngjela ka komentuar doreheqjen e Ramush Haradinajt si nje akt te larte ndersa ka shtuar se gjykata do ti rrezoje akuzat e ngritura ndaj kryeministrit te Kosoves.

Postimi i Ngjeles: Ramush Haradinaj, burrë i vërtetë shteti dhe një shqiptar i madh.

Ramush Haradinaj dha dorëheqjen si kryeministër për të shkuar në Gjykatën Speciale të Hagës si qytetar i thjeshtë, duke theksuar se: “këtë e bëj për të ruajtur të paprekur dinjitetin dhe personalitetin e shtetit të Kosovës”.

Kishin kaluar tash njëqind vjet që shqiptarët nuk e kishin parë një personalitet të tillë atdhedashës, si rilindasit tanë të mëdhenj.
Nuk ka kurrë një akuzë që të mundë një njeri kaq të lartë.
Kosova do ta presë si triumfues heroin e saj Ramush Haradinaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close