Lajmi i fundit

Ndryshime në qeveri, Ndreca merr post në Ministrinë e Brendshme

Diten e sotme janë bërë disa ndryshime në qeverinë “Rama”.

Plarent Ndreca është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme.

Ndreca zëvendëson në detyrë Dritan Palnikaj, i cili emërohet Këshilltar i Kryeministrit.

Ndreca njihet publikisht si nje prej juristeve te PS qe doli kunder presidentit Ilir Meta ne lidhje me dekretin e anulimit te 30 qershorit duke mbrojtur qendrimet e mazhorances.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close