Lajmi i fundit

Nuk ndalet, Erion Veliaj kërkon miratimin e mandatit të dytë si kryetar Bashkie

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj I është drejtuar ditën e sotme Gjykatës së Tiranës për të legjitimuar mandatin e tij të dytë në krye të kësaj bashkie.

Kujtojmë që në zgjedhjet e 30 qershorit Veliaj ka dal fitues me 152230 vota kundër kandidatit të Partisë Bindja Demokratike Arben Skënderi.

Ndërkaq Gjykata e Durrësit së bashku me Gjykatën e Tiranës kanë refuzuar ditën e sotme dhënien e mandatit për 2 kandidatët fitues asaj të Bashkisë së Durrësit dhe të Bashkisë së Vorës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close