Lajmi i fundit

Mehmetaj: PS, ‘rrotë më rrotë’ me Partinë e Votave të Pavlefshme

Nënkryetarja e LSI, Kejdi Mehmetaj, e ka gjetur “shpjegimin” pse KQZ-ja po vonon në nxjerrjen e rezultatit të “30 qershorit”. Mehmetaj thotë se KQZ-së i duhet pak sa të mbledhë veten e të gjejë zgjidhjen.

“Durim miq, duhet mirëkuptuar vonesa e KQZ për nxjerrjen e rezultatit, – shkruan Mehmetaj. – Ndodhi edhe precedenti i papritur… Si asnjëherë më parë, partia që konkuron për vendin e parë, është “Partia e Votave të Pavlefshme”. Gara është tepër e fortë për vendin e parë.

Burime nga brenda KQZ bëjnë me dije se PS është “rrotë më rrotë” me Partinë pa adresë. Aq e komplikuar duket kjo situatë, sa pritet të kërkohet edhe opinioni i Komisionit të Venecias. Ndaj, durim miq! Durim edhe pak, sa KQZ të mbledhë veten e të gjejë zgjidhjen për këtë problem.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close