Lajmi i fundit

E FUNDIT/ Von der Leyen zgjidhet presidente e KE

Parlamenti Europian ka zgjedhur me 383 vota presidentetn e re të KE-së.

Ajo është Ursula Von der Leyen, e cila pask më parë u shpreh entuziaste për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqendoninë e  Veriut, duke e parë këtë si një lëvizje të re.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close