Lajmi i fundit

E FUNDIT/ Ky është vendimi i prerë që mori Gjykata e Shkodrës për Vaun e Dejës

Përfundon pas dy orësh në Gjykatën e Shkodrës seanca për njohjen e Mark Babanit si kryebashkiak i Vaut të Dejës

Zef Hila kërkoi mosnjohjen e zgjedhjeve

Jordan Daci, avokat i Hilës: Të shpallet i pavlefshëm procesi zgjedhor

Avokati i Babanit, Eridjan Salianji: Keni ngatërruar gjykatë për cështjet zgjedhore, këto pretendime cojini në Kolegjin Zgjedhor

Gjykata rrëzon kërkesën e Zef Hilës për të qenë palë e interesuar në procesin gjyqësor

Gjykata e Shkodrës njeh si fitues Mark Babanin në bashkinë e Vaut të Dejës

Salianji: Zoti Daci ka ngaterruar Gjykate ku mund te ngresh keto pretendime lidhje me shkelejt e Pretenduara zgjedhore dhe Kushtetuese

Daci: Ky proces është zhvilluar në shkelje të Kushtetutes

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close