Sport

ZYRTARE/ Griezmann transferohet tek Barcelona

Pas shumë ditëve që përflitej se ky transferim do të kryhej, tani ky lajm është zyrtar.

Antoine Griezmann ka firmosur me skuadrën e Barcelonës.

Katalanasit kanë arritur që mbrëmë ta paguajnë klauzolën prej 120 milion eurosh të lojtarit, por gjithçka u bë e ditur vetëm sot.

Francezi do të nënshkruaj një kontratë 5-vjeçare me ekipin ‘blaugran’, ndërsa klauzola në rast largimi nga klubi është 800 milion euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close