Politika

PD: Veliaj mashtron! Leja e ndërtesës së xhamit e firmosur nga Rama

Partia Demokratike e ka cilësuar shembjen e ndërtesës së xhamit para stadiumit, si një shfaqje e shëmtuar e Ramës dhe e Veliajt. Zëdhënësja e kësaj force politike, tha se atë që sot Veliaj e shet si arritje dhe pas akuzave se leja për ndërtimin e saj është dhënë nga Basha, nuk është e vërtetë pasi firmën e ka hedhur Rama kur ishte kryebashkiak.

“Kryemashtruesi Erion Veliaj që nuk kursen as jetën e femijëve për para, mashtroi edhe sot për të fshehur një aferë tjetër korruptive. Lejen për ndërtimin e godinës në sheshin Italia, e ka firmosur Edi Rama 17 vjet më parë, kur drejtonte Bashkinë e Tiranës dhe Veliaj e di më mirë se kushdo këtë gjë.  Kjo leje, e dhënë nga Edi Rama, tani do t’u kushtojë shqiptarëve miliona euro kompensim financar.

Vetëm 4 muaj më parë, Rama dhe Veliaj, edhe pse e dinin se godina do të prishej, e legalizuan. Madje dy punonjës të ALUIZNIT u shkarkuan vetem sepse nuk pranuan legalizimin. Pyetja eshte se kush është përfituesi i vërtetë i kompensimit financiar që do të bëhet për këtë godinë? Rama? Veliaj? Apo të dy?

Për të mbuluar të vërtetën d

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close