lajmshqip

Meta rrëzon Skënder Gjinushin, nuk dekreton emrimin në krye të ASH

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skender Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave.

Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Gjinushit gjatë ditës së sotme

Kundër Gjinushit ka patur edhe shumë zëra akademikësh dhe intelektualesh të cilët janë deklaruar kundër një zgjedhje të tillë.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close