Aktualitet

Delegacioni i IDU në Shqipëri, takon Bashën, në darkë takim me Berishën

Një delegacion i Unionit Ndërkombëtar Demokratik  i kryesuar nga Presidenti  Stephen Harper po qëndron në Shqipëri,

Gjatë ditës së sotme ata jënë takuar me kreun demokrat Basha dhe i pranishëm në këtë takim ka qenë edhe kreu republikan Fatmir Mediu.

Gjatë takimit të përfaëësusve te opozitës  me Presidnetit e IDU. Unionit Nderkombetar Demokratik z. Stephen Harper, është diskutuar për situatën dhe krizën politik lë vend dhe angazhimin e mbeshtetjen e IDU për zgjidhjen e krizës. Partitë Popullore Europiane dhe Partitë Konservatore Europiane janë anëtare të IDU.

Ndërkohë që mësohet se ky delegacion do të takohet gjatë darkës edhe me ish kryeministrin  Sali Berisha.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close