Sport

ZYRTARE/ Liverpooli rinovon kontratën me Divock Origin (VIDEO)

Divock Origi signs new Liverpool contract 🙌

🏆👀✍

Gepostet von Liverpool FC am Mittwoch, 10. Juli 2019

Liverpooli ka rinovuar kontratën me sulmuesin, Divock Origi.

Faqja e Liverpoolit nuk saktëson se për sa vite është rinovuar kontrata, por shkruan se 24-vjeçari ka nënshkruar kontratë afatgjate me “Reds-at”.

Belgu kishte merita të jashtëzakonshme në suksesin e Liverpoolit këtë edicion në Ligën e Kampionëve, ku u shpallën kampion për të gjashtën herë në histori të klubit.

Divok Origi shënoi dy gola në atë përmbysje spektakolare ndaj Barcelonës dhe gjeti rrugën e rrjetës ndaj Totenhemit në finale.

Origi është pjesë e Liverpoolit është që nga viti 2014, kur ishte transferuar nga francezët e Lille.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close