Sport

Trajneri i Qarabagut: I lumtur me rezultatin, Partizani skuadër e fortë

Trajneri i Qarabagut, Gurban Gurbanov, ka deklaruar pas ndeshjes kundër Partizanit se është i lumtur me rezultatin e sfidës së sotme ndaj të kuqve, edhe pse lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit.

Në një intervistë për “RTSH Sport” ai u shpreh se kishte përballë një kundërshtar të vështirë dhe që luante shumë mirë në mbrojtje.


“Po, I kënaqur nga ky rezultat. Ishte një ndeshje e vështirë për ne, patëm vështirësi. Partizani luajti mirë, një skuadër kompakte në mbrojtje. Në ndeshjen e dytë, Partizani do e ketë më të vështirë se sa e pati sot”

Partizani pati mundësitë e veta në pjesën e dytë…

Në pjesën e dytë, pati shumë momente të rrezikshme nga Partizani, por në përgjithësi ata do bënin disa raste, sepse luanin para tifozëve të tyre.

A është në dyshim kualifikimi?

Edhe nëse do fitonim sot, do ishim sërish të prekopuar, sepse duhet të marrësh seriozisht çdo ndeshje, edhe në atë të kthimit.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close