Bota

Ndodh e papritura në hotel, 46 persona përfundojnë në spital

Dyzet e gjashtë persona janë toksikuar për shkak të rrjedhës së gazit në një hotel në qytetin e Vinipeg në Kanada, kanë njoftuar autoritetet kanadeze.

“Mundemi të vërtetojmë se nuk ka viktima dhe asnjë pacient nuk ka kërkuar kurim intensiv”- thotë shërbimi rajonal shëndetësor, sipas CBS.

Shumica prej tyre janë lëshuar nga spitali mbrëmjen e së martës pasi u është ofruar ndihma e parë, thuhet në kumtesë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close