gazetashqip

Gazetari i DW: Rama ia arriti qëllimit. Askush nuk po flet për zgjedhjet, vetëm për veshjen e tij

Gazetari i Deutche Welle Bahri Cani ka komentuar veshtjen me te cilen kryeministri Rama u shfaq duke votuar ne qendren e votimit ne Surrel.

Komenti i gazetarit: Arritja e qellimit

Nuk e di nese dikush e ka keshilluar apo e ka bere vet, por kryeministri i Shqiperise Edi Rama arriti nje qellim: Sot ne rrjetet sociale te gjithe flasin vetem per veshjen e tij dhe jo per zgjedhjet (pak a shume) njepartiake, gjendjet teper te rende politike ne Shqiperi, deshtimet me premtimet per hapjen e negociatave, shitjen/blerjen e votave, skandalet e botuara ne gazetat gjermane… Nese ky ka qene qellimi i vertet – bravo Rama, i keni dhene popullit nje loder te mire ne dore!

(P.S. – Qendrim personal!)

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close