Aktualitet

Ambasada e SHBA paralajmëron qytetarët: Kujdes gjatë zgjedhjeve

Në një deklaratë publike, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar lidhur me zgjedhjet e 30 qershorit 2019.

Në këtë deklaratë drejtuar qytetarëve amerikanë duke u bërë thirrje për të qenë vigjilentë, ndërsa thuhet se “Shqipëria do të mbajë zgjedhje në çdo bashki me 30 qershor 2019. Zgjedhjet në Shqipëri janë planifikuar të zhvillohen nga ora 07:00 deri në orën 19:00. Zgjedhjet do të mbahen në çdo bashki të vendit. Numërimi do të behet në qendrat e numërimit dhe mund të zgjasë deri në disa ditë. Incident e kohëve të fundit, shoqëruar me dhunë, kanë vënë në shënjestër zyrtarët e zgjedhurve dhe materialet e votimit duke rritur perspektivën e dhunës ose shqetësimeve të tjera në ditën e zgjedhjeve, dhe ditët që pasojën për numërimin në qendrat e numërimit”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close