Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 30 Qershorit, Basha takon zyrtaren e OSBE

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme pritet të takohet me drejtuesen e OSBE/ OHDIR në ambjentet e selisë blu.

Takimi pritet të fillojë në orën 11:00 ku pritet të diskutohet situata politike në vend dhe zgjedhjet e 30 Qershorit.

Ndërkohë, 2 ditë më parë zyrtarja e lartë e OSBE pati një takim me kryesocialistin Edi Rama dhe Sekretarin e Përgjithshëm të PS, Taulant Balla, lidhur me zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Ditën e djeshme Lulzim Basha takoi ndazi të ngarkuarën me punë të Shteteve të Bashkuara në Tiranë Leyla Moses-Ones dhe ambasadorin e BE-së, Luigi Soreca.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close