Sport

Pesë ‘TOP’ goditjet e Juventusit në këtë merkato

Skuadra bardhezi është shumë afër disa transferimeve të mëdha, ku janë të përfshirë shumë futbollistë me emër të klasit botërorë.

1.“Zonja e Vjetër”, është shumë pranë firmës me mbrojtësin 19-vjeçarë , Matthijas De Ligt, ku ka gjetur akordin me të riu-n dhe agjentin e tij,Mino Raiola, për një pagë 12milion euro në sezon, por tashmë i mbetet vetëm të bind Ajax-in.

  1. Paul Pogba, nuk ka më dëshirë të qëndrojë tek skuadra e Manchester United, dhe po kërkon të largohet, ku një rikthim tek skuadra ‘bardhezi’, ku sipas mediave italiane një telefonatë midis Pogbas dhe Sarri është kryer pak ditë më parë, ku lojtari i ka shprehur dëshirën për një rikthim.

3.Andrien Rabiot, pas disa ditësh do të jetë një lojtarë i lirë,dhe mendohet se e ka arritur një akord me juventinët, kontrata e tij është 5-vjeçare, ku do të përfitojë 7milion euro në sezon.

4.Klubi torinez kërkon me ngulm lojtarin e Fiorentinës,Frederico Chiesa, por ata duhet të hapin arkën pasi skuadra ”Viole” nuk ka ndërmend ta lëshoj kollaj 21-vjeçarin.

5.Gabiel Magalahes mbrojtësi 21-vjeçarë i Lille, është një nga pëlqimet e “Bossit” të Juventus Andrea Agnelli. Një ofetë prej 25 milion eurosh është bërë për lojtarin por është refuzuar nga klubi francez

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close