Lajmi i fundit

Rama në Kukës: Kush pengon zgjedhjet, humb vendin e punës. Voltana Ademi, kryetar bashkie

Kryeministri Edi Rama ka shprehur atakime gjinore ndaj kryetares së Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi.

Gjatë fjalës së mbajtur në Kukës, Rama tha se megjithëse bashkinë e këtij qyteti të djathtë do ta fitojë Safet Gjici, kandidat i PS, asnjë gra nuk do të hiqet nga puna në bashki.

“Po flas për gratë unë, se ka gra e gra, si kryetari i bashkisë së Shkodrës”, tha Rama.
Ai bëri me dije se gratë e kanë mendjen në vend ndërsa burrat nëse pengojnë zgjedhjet më 30 qershor do të humbasin vendin e punës.

Rama theksoi se SHBA kane deklaruar qarte se nese pengohen zgjedhjet ne daten 30 qershor, pergjegjesit kryesore do te jene Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi.

loading...

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close