Lajmi i fundit

Qindra kuksianë në protestë, Rama shkon në Kukës me helikopter

Është tensionuar situate në Kukës mes policisë dhe militantëve të PD-së të cilët janë duke protestuar kundër ardhjes së Ramës në këtë qytet.

Edhe pse policia i kishte paralajmëruar disa herë, protestuesit kanë thyer tashmë dhe kordonin e fundit dhe janë nisur drejtë aeroportit, vendi ku dhe do të mbahet fushata elektorale e kryeministrit për prezantimin e kandidat të Partisë Socialiste për Bashkinë e Kukësit.

Bëhet me dije se fshati ku kishte ngecur dhe protesta ishte në fshatin Gostil, jo më larg se 500 metra nga aeroporit.

Mësohet se kryeministri Edi Rama tashmë ka mbërritur në Kukës. Burime pranë tij bëjnë me dije se Kryeministri Rama ka mbërritur në Kukës me helikopter.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close