Ekonomia

Matura, dalin notat provimit të Gjuhë-Letërsisë

Publikohen notat e provimit të dytë të Maturës Shtetërore 2019, atij të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Provimi u zhvillua më datë 12 qershor dhe sipas rregullores së maturës jane publikuar në faqen zyrtare të Qendrës së Shërbimeve Arsimore brenda afatit prej 15 ditësh pas përfundimit të provimit.

Notat e provimit, maturantët mund t’i gjëjnë në linkun: LISTA E NOTAVE

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close