Politika

Vajza deputete, del përgjimi si Ymer Lala u mblidhte kartat e identitetit qytetarëve

PERGJIMET E REJA NGA BILD

Gepostet von Fax Web am Mittwoch, 19. Juni 2019

Gazeta më e madhe gjermane Bild ka nxjerrë mbrëmjen e sotme të tjera video përgjime të blerjes së votave.

Në video përgjimin numër 8 Imer Lala bisedon me një qytetar të paidentifikuar.

Ky i fundit e pyet Imer Lalën a të ja japë Shefki Xhurës kartat e Identitetit.

Kjo tregon edhe skemën e përdor në zgjedhjet e Dibrës, ku qytetarëve u janë mbledhur kartat e identitet për të mos votuar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close