Aktualitet

Policia ndalon live ish-deputetin e PD Bardh Spahia, po shkonte në studion e Top Channel

Ish deputeti demokrat Bardh Spahia është ndaluar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim.

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, në një lidhje direkte në emisionin Open, u pyet nga gazetarët nëse ishte në dijeni se po kërkohej nga policia, pas situatës që u krijua dje në Shkodër.

Ai tha se nuk ishte në dijeni të një informacioni të tillë: “Unë kam gjithë ditën që lëviz nëpër Tiranë, nuk më ka ndaluar njeri”.

Spahia ka deklaruar se nuk ka marrë asnjë shkresë zyrtare se është në kërkim. Ai këmbënguli se nuk ka organizuar asgjë, dhe se çdo gjë që është thënë nuk është e vërtetë.

Në këtë çast, socialisti Taulant Balla hyri në debat dhe i tha se nëse është ashtu, atëherë le të vijë në studio.

Pas kësaj Spahia tha se do të niset menjëherë për në studio, por rrugës është ndaluar nga policia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close