Lajmi i fundit

Përgjimet e “Bild”, drejtori i Policisë Dibër: Mos u mërzit, jam i PS…

Deputeti i PS dhe kryetari i Komisionit të Sigurisë, Xhemal Qefalia informon drejtorin e Policisë së Dibrës se ai e ka lavdëruar te kryeministri Edi Rama dhe te Gramoz Ruçi.

Qefalia konfirmon se ai i ka kërkuar atyre që ta transferojnë nga Dibra në Bulqizë, një qytet mjaft i pasur me rezerva kromi që kontrollohet nga grupet e krimit të organizuar.  Gjithashtu i thotë që të mos të shqetësohet nga akuzat e bëra nga opzita në adresë së tij.

Gjatë kësaj kohe, drejtori i Policisë së Dibrës, Robert Ago u denoncua disa herë në media dhe ën prokurori nga Partia Demokratike, për shkak të rolit të tij në intimidimin dhe në mashtrimin e votuesve dhe në ndihmën që dha në blerjen e  votës, duke i shoqëruar kriminelët me makina policie që paguanin lekë për të blerë votat.

Drejtori i Policisë i konfirmon se ai nuk shqetësohet dhe se ai i përket Partisë Socialiste.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close