Politika

BILD nis publikimin i përgjimeve të reja, ‘gozhdohet’ Gjiknuri

Gazeta gjermane Bild nuk ndalet. Ajo ka rinisur publikimin e përgjimeve që thuhet se vërtetojnë manipulimet zgjedhore në vend.

Sërish bëhet fjalë për dosjen e manipulimeve zgjedhore në Dibër. Këtë herë në qendër të përgjimeve është ish-ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, por edhe shefi i policisë në Dibër, Robert Aga, deputeti Xhemal Qefalia dhe Imer Lala, të cilin gazeta e quan një të afërm të kryeministrit Edi Rama.

“Sipas hetuesve në Tiranë, ai është një kriminel i rëndë i dënuar, vajza e të cilit bën karrierë me socialistët,” shkruan gazeta.

“Një shtet zhytet në moçalin e mafias,” titullohet shkrimi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close