Sport

Klubi shqiptar i bën ftesë Milanit për një ndeshje miqësore

Milani është një prej klubeve më të mëdha italiane dhe një nga skuadrat me më shumë tifozë në Shqipëri dhe Kosovë.

Kampionia e Koovës, Feronikeli, i ka ftuar kuqezinjtë në stadiumin “Fadil Vokrri” për të zhvilluar një ndeshje miqësore.


Sipas asaj që raporton “GazetaOlle”, data kur planifikohet të zhvillohet ky takim do të jetë 10 gushti.

Por gjigantët italianë nuk kanë kthyer akoma një përgjigje përsa i përket kësaj date, për shkak se do të sigurohet që nuk do të ketë angazhime të tjera në atë ditë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close