Lajmi i fundit

Eskorta e Ramës goditet me shishe në Korçë

Kryeministri Edi Rama pritet me protesta edhe në bashkinë e Devollit.

Simpatizantë të opozitës dhe qytetarë të shumtë, të mbështetur edhe nga ish-deputetët Ervin Salianji, Klevis Balliu, por edhe kryebashkiaku i Devollit Bledion Nallbati, kanë bllokuar aksin Bilisht-Korçë. Eskorta e Rames duket se eshte goditur me shishe ne Korce


Në rrugën ku janë grumbulluar protestuesit ka edhe prani të shtuar të forcave të policisë, ku herë pas herë ka pasur edhe përplasje verbale.

Kjo ka bërë që, kryeministri Edi Rama të mos zgjedhë të kalojë nga rruga kryesore, por të gjejë një rrugë dytësore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close